3790
Adatlap típusa: Sajtó
Csárdaszállási sportlövősikerek == Békés Megyei Népújság, 1981.xx.xx
T.: sportlövészet; verseny.

A Magyar Sportlövő Szövetség az elmúlt hét végén rendezte meg az általános iskolák országos sportlövő bajnokságát Budapesten, a mátyásföldi lőtéren. Minden megyéből egy csapat vett részt a viadalon, mégpedig a korábbi megyei selejtezők legjobbjai. Békés megyét a csárdaszállási diákok képviselték, jó eredményekkel, hiszen az összetett csapatversenyben a második helyen kötöttek ki. Az 520 lakosú kis település külön büszke lehet Petneházi Lászlóra, aki az egyéni versenyben is a 2. lett 166 körös teljesítménnyel, valamint Gregus Anitára, aki 165 kört lőtt, s ezzel a 4. helyen kötött ki. Persze dicséret illeti Gajdán Ferenc pedagógust is, hiszen ő készítette föl a fiatalokat a versenyre. Külön fiú és leánycsapat versenyt is kiírtak, s mindkét nembeli diákgárda a dobogó harmadik fokára állhatott. A 433 köregységet elért bronzérmes fiúcsapatot Machó Pál, vári Attila, Petneházi László, míg az ugyancsak bronzérmes leánycsapatot Gregus Anita, Kozma erika és Ladányi Eszter alkotta. A lányok teljesítménye 466 kör volt, ugyanannyi mint az első és második helyezett gárdáé.