Kíváncsi gyerekeknek
2022. augusztus 07.

Két és fél-három éves kor közt eljön az az időszak, amikor a nyiladozó értelmű gyermek rácsodálkozik az őt körülvevő világban tapasztalható események közti összefüggésekre. Ebben az időszakban egyre többet hangzik el a kérdés "miért?"

10 dolog amit nem tudtál Jojo Moyes-ről
2022. augusztus 04.

- újságíróként kezdte pályafutását,
- Jojo munkája talán a legfontosabb dolognak tűnik az életében, de valójában a család jelenti számára a legtöbbet,

Böszörményi Gyula,
2022. július 23.

magyar író, újságíró. 1964 július 23-án született Miskolcon.  A fiatalabb magyar olvasóközönség főként az Ambrózy báró esetei sorozatról ismerheti, de például a Gergő és az álomfogók is sokak gyermekkorának kedvence volt.

Mióta tollat ragadott, folyamatosan publikál, a 80-as évek óta számos könyve, novellája jelent meg, de cikkeit és glosszáit is olvashatjuk olyan neves folyóiratokban, mint például az Élet és Irodalom, Magyar Hírlap, Magyar Ifjúság vagy a Debreceni Napló.

Korábban több álnéven (Harby Riann, Robin Mash, Robina Mash) is jelentek meg kötetei,de regényét nem ajánlaná az olvasónak: sem írni nem szerette őket, sem jónak nem tartja, gyenge szárnypróbálgatásnak nevezte őket.

Az író legfontosabb díjnak nem a számos elismerését tartja, hanem a hálás olvasók leveleit.

Emlékezzünk együtt Böszörményi Gyulára.

Könyvmoly tábor, 2022. július 15.
2022. július 15.

Az OPSKMM könyvmoly tábora 2022. július 11-én kezdődött és július 15-ig tartott a könyvtárban. Az egész héten az itt folyó tevékenységet Mezeiné Szegedi Erzsébet pedagógus segítette.

Könyvmoly tábor, 2022. július 14.
2022. július 14.

Az OPSKMM könyvmoly tábora 2022. július 11-én kezdődött és július 15-ig tart a könyvtárban. Az egész héten az itt folyó tevékenységet Mezeiné Szegedi Erzsébet pedagógus segíti.

Könyvmoly tábor, 2022. július 13.
2022. július 13.

2022. július 12.

Könyvmoly tábor, 2022. július 11.
2022. július 11.

Szép Ernő
2022. június 30.

A neves költő, újságíró és színpadi szerző Schön Ezékiel néven látta meg a napvilágot Huszton, 1884. június 30-án egy szerény körülmények között élő néptanító és egy varrónő gyermekeként. Hajdúszoboszlón, Debrecenben, majd Mezőtúron járt iskolába, bár sosem érettségizett le. Petőfi már gyermekkorában nagy hatással volt rá és  egy tanára segítségével tizennyolc évesen jelent meg első verseskötete.