2020. október 31., szombat,  Farkas

Orlai Petrics Soma Kulturális Központ Könyvtára

Cím: 5650 Mezőberény, Fő út 4.
Tel: +36 70 400-2481
E-mail: mezobereny.konyvtar@gmail.com

2020. október 27.
Sci-fi író könyvek - tematikus könyvajánló

Philip K. Dick, a jeles amerikai tudományos-fantasztikus művek írója a következőket írta a műfajról:

2020. október 21.
Könyvajánló Krúdy Gyulát 142. születése napján

A nyíregyházi születésű Krúdy Gyula mindig is író akart lenni: 15 éves ifjúként már megjelent egy novellája. Mire Debrecenben leérettségizett, már több mint 200 novelláját publikálták. Ekkor elszökött otthonról, hogy újságíró legyen, majd később felköltözött Budapestre, hogy ott folytassa hírlap írói és szerkesztői munkáját.

Hírnevet 1911-ben egy párbaj kapcsán szerzett. Ettől kezdve keringtek legendák kivételes testi erejéről, a nőkhöz fűződő kapcsolatáról, hetekig tartó mulatozásairól. Hihetetlenül sokat írt: igyekezett Jókai példáját követni és nem adta alább napi 16 oldalnál. Ennek a megfeszített munkatempónak a gyümölcse több mint félszáz regény, 3000 novella, több ezer cikk és karcolat és hét színdarab.

„... írói sikerem szinte elátkozottan, némán elkerült körülbelül harmincöt esztendős koromig. A Szindbád-novellák nagyszerű ellenségeket, váratlan olvasókat szerzettek. Sok sápadt, gyűlölködő arc lett ismerősöm. A könyvkiadó bátorságot kapott. A könyvecskéket kezdték venni Pesten és a Felvidéken. A sorsom mindenfelé taszigált a város egyik negyedéből a másikba. Mindig messzi Budán szerettem volna lakni, de csak a Margitszigetig jutottam egy régi házba, ahol hosszú, elgondolkoztató őszöket, emberhangtalan teleket töltöttem”.

Ünnepeljük tehát Krúdy Gyulát 142. születése napján főbb műveivel.

2020. október 16.
A Könyvtár új könyvei

Az alábbi könyvek nagy segítséget nyújtanak abban, hogy ne csak idegen nyelvtudásunkat fejlesszük, hanem anyanyelvi szókincsünket is gazdagítsuk. Így bárkiből a szavak embere válhat.

2020. október 15.
Az ölelés világnapja – tematikus könyvajánló

“Néha egy ölelés többet üzen és mélyebb élményt ad, mint bármilyen tanítás.” - Müller Péter

2020. október 12.
Közművelődési szakember álláspályázat

Orlai Petrics Soma Könyvtár, Muzeális Gyűjtemény és Művelődési Központ
a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján
pályázatot hirdet

közművelődési szakember

munkakör betöltésére.

2020. október 11.
A gyaloglás világnapja – könyvajánló

Október 7-én, a gyaloglás világnapja alkalmából, nézzük meg a rendszeresen végzett gyaloglás egészségügyi előnyeit!

2020. október 08.

Az Országos Könyvtári Napok keretében Gyógyító történetek, avagy könyvvel könnyebb címmel előadást tartott Petrovszki Mária könyvtáros, biblioterapeuta 2020. október 8-án a Könyvtárban.

Orlai Petrics Soma Könyvtár, Muzeális Gyűjtemény és Művelődési Központ

Cím:
5650 Mezőberény, Fő út 4.
Tel: +36 70 400-2481
E-mail: mezobereny.konyvtar@gmail.com

Új Széchenyi terv Magyarország megújul Közreműködő szervezet:
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség