2020. május 29., péntek,  Magdolna

Orlai Petrics Soma Kulturális Központ Könyvtára

Cím: 5650 Mezőberény, Fő út 4.
Tel: +36 70 400-2481
E-mail: mezobereny.konyvtar@gmail.com

2020. május 26.
A Könyvtár ajánlja
Luca Di Fulvio: Álmok bandája

Cetta és fia, Christmas Olaszországból menekült az erőszak és a viszontagságok elől Amerikába, a remények országába. A nő egyetlen vágya, hogy a kisfia igazi amerikai legyen: szabad azért, hogy boldog lehessen, de mindenekelőtt szabad azért, hogy önmaga lehessen.

2020. május 25.
Igaz történetek

Nem könnyű feladat rekonstruálni az igazságot azokról, akik egy olyan világban voltak feketék, nők, zsidók, gyerekek, reménytelenek, kiszolgáltatottak, múzsák, karrieristák, ahol nem értették meg őket, ahol kívülállók voltak.

2020. május 21.
Kulturális sokszínűség – tematikus könyvajánló

Kulturális sokszínűségünk az emberiség közös öröksége. Ideák és társadalmak megújulásának forrása, amin keresztül nyitunk mások felé, és új gondolkodásmódot hozhatunk létre.

2020. május 18.
Híres nők – könyvajánló

A történelem folyamán olykor nehéz volt nőként nyomot hagyni a férfiak uralta világban, és kiemelkedni a névtelenség homályából. Egyeseknek azonban felfedezéseikkel, megjelenésükkel, vagy éppen példamutató viselkedésükkel mégis sikerült bevésni nevüket az emberi emlékezet dicsőségfalára.

2020. május 15.
Népek meséi

A népmesék számos szállal kapcsolódnak az őket alkotó társadalomhoz, az adott világképhez, hiedelemvilághoz. Egy nemzet annál szervesebb, minél sokszerűbb; szellemileg annál gazdagabb és szabadabb, minél összetettebb, sőt tarkább.

2020. május 12.
A közösségek hete és a család nemzetközi napja

Ha eddig azt hitte, hogy az olvasás szórakozás, tévedett. Az irodalom élet-halál kérdése. Ez most nem lelkes bölcsészduma.

2020. május 10.
Madarak és Fák Napja

Hazánkban minden év május 10-e a „Madarak és Fák Napja”. Ez a nap több mint száz éve a természet és az élővilág védelmének a napja Magyarországon.

2020. május 08.
Szerelemben, háborúban

A könyveknek különös képessége és varázsa van. Olvasás közben kiragadnak minket a valóságból és elrepítenek a saját, kitalált világukba.

2020. május 05.
Utazás a betűk és a képzelet szárnyán

A hűvös, skandináv országoktól a mediterrán tengerpartokig, a természeti kincsekben gazdag tájaktól a változatos kulturális élettel teli városokig elképesztő sok program és látnivaló vár az Európába látogató turistákra.

Orlai Petrics Soma Könyvtár, Muzeális Gyűjtemény és Művelődési Központ

Cím:
5650 Mezőberény, Fő út 4.
Tel: +36 70 400-2481
E-mail: mezobereny.konyvtar@gmail.com

Új Széchenyi terv Magyarország megújul Közreműködő szervezet:
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség